Zapraszamy Maturzystów na Noc Powtórkową z Geografii organizowaną przez Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego! W tym roku będzie to trzecia Wirtualna Noc Powtórkowa z Geografii, która odbędzie się na platformie zdalnego nauczania Uniwersytetu Jagiellońskiego – Open UJ.

Materiały powtórkowe z geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej będą dostępne przez miesiąc – od 15 kwietnia do 15 maja 2022 r. Dostęp do materiałów powtórkowych jest bezpłatny! [WYMAGANA REJESTRACJA NA PLATFORMIE]

Materiały te obejmują prezentację z nagranym wykładem do odtworzenia w przeglądarce oraz krótki skrypt do pobrania. Przygotowali je nasi pracownicy, doktoranci i absolwenci, którzy pracowali jako nauczyciele w szkołach średnich. Jeden z wykładów odbędzie się na żywo 23 kwietnia 2022 r. Szczegółowe informacje będą podane w kolejnych ogłoszeniach.

W tym roku odbędą się również spotkania online z naszymi studentami i studentkami, którzy będą odpowiadać na pytania dotyczące rekrutacji i studiowania geografii na UJ. Szczegółowe informacje będą podane w kolejnych ogłoszeniach.

Wzięcie udziału w Wirtualnej Nocy Powtórkowej z Geografii wymaga rejestracji na platformie, zaakceptowania Regulaminu Wirtualnej Nocy Powtórkowej z Geografii i wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych. Z Regulaminem można zapoznać się po rejestracji na platformie i zapisaniu się do kursu.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy:
dr Justyna Liro justyna.liro@uj.edu.pl
dr Aneta Pawłowska-Legwand aa.pawlowska@uj.edu.pl

Zapraszamy Państwa w wirtualną podróż w obszar atmosfery otaczającej Ziemię.

Atmosfera to powietrze, czyli ten element środowiska geograficznego, z którym mamy do czynienia w każdym momencie naszego życia, poprzez oddychanie. Ale atmosfera to także procesy fizyczne i chemiczne zachodzące w powietrzu nas otaczającym i zmieniające jego parametry, które także mają istotny wpływ na nasze życie, samopoczucie, a nawet zdrowie.